Zarejestruj się | Zaloguj przez Facebook

włos

 • Wiosenne kulki

  28-01-2011

  Wiosenne łowienie karpi, z punktu widzenia portfela, jest dość tanie. Nie trzeba teraz dużych ilości zanęty, aby ryby ściągnąć i zatrzymać w łowisku. Woreczek, czy siateczka rozpuszczalna, z drobnym granulatem (zwróćmy uwagę, aby nie był zbyt tłusty), czy z dodatkiem zanęty sypkiej i pokruszonych kulek, wystarczy do punktowego nęcenia.

  więcej »

  Proponuję kulki własnego wyrobu (fot. 1).
 • Węzeł Palomar

  28-01-2011

  Palomar jest jednym z najlepszych węzłów mocujących przypon z oczkiem haczyka.

  więcej »

  Plecionkę składamy podwójnie i przewlekamy przez oczko haczyka. (fot. 1)
 • Warwick Rig

  28-01-2011

  Kto wielokrotnie analizował powody swoich porażek, kiedy żerujące karpie nie chciały podnieść zestawu z przynęta, bądź po braniu po prostu się nie zapinały, wie, że winę za to zazwyczaj ponosi złe umocowanie zestawu końcowego.

  więcej »

  Do wykonania tego zestawu potrzebne są: plecionka przyponowa, haczyk, odcinek dakronu, śrucina ołowiana (zdj. 1).
 • Nie ma to jak „włos"

  28-01-2011

  Mimo, iż metoda włosowa znana jest od prawie od 30 lat, a w Polsce stosowana od drugiej połowy lat 80-tych, wiedza na jej temat wcale nie jest powszechna. Każdy, kto chce spróbować łowić karpie, a w dodatku robić to skutecznie, powinien ją poznać.

  więcej »

  Włos (fot. 1)
 • Jaki materiał na przypon?

  27-01-2011

  Rynek sprzętu karpiowego oferuje nam niemal niezliczoną ilość materiałów przyponowych. Które z nich wybrać? To pytanie zadaje sobie wielu początkujących karpiarzy.

  więcej »

  Zwykłe plecionki (fot. 1)
 • Z gruntu czy znad dna?

  25-01-2011

  Szykując się do nowego sezonu, zastanawiamy się, jakiego rodzaju kulki przynętowe będą nam potrzebne. Wybór jest przeogromny, ale w tym artykule chciałbym się ograniczyć do omówienia dwóch sposobów ich podania w łowisku, a więc z dna lub znad dna. Kiedy stosować kulki tonące, a kiedy pływające? A może nie ma to żadnego znaczenia?

  więcej »

  Wybór pomiędzy przynętą położoną na dnie, a nad nim uzależniony jest od paru podstawowych czynników. Po pierwsze – pora roku. Przed zdecydowaniem się na jakąkolwiek przynętę, powinniśmy „zanurzyć” się pod wodę i zobaczyć jak wygląda dno (fot. 1).
 • Karpiowe przedwiośnie

  25-01-2011

  Przedwiośnie to najbardziej wyczekiwana przeze mnie pora roku, kiedy po zimie, spragniony karpiowych łowów wyruszam nad wodę w poszukiwaniu wymarzonych okazów. W dzisiejszych czasach, gdy zimy stają się bardziej łagodne, a lód znika z jezior już nawet w lutym, sezon karpiowy na zimnych wodach rozpoczyna się o wiele szybciej niż to miało miejsce przed laty. Zmieniło się także podejście karpiarzy, dla których mroźne noce i zimna woda nie stanowią już większej przeszkody.

  więcej »

  Swojego pierwszego wczesnowiosennego karpia złowiłem w 2000 roku pod koniec marca, gdy woda miała zaledwie 7 stopni, a lód stopniał ledwie dwa tygodnie wcześniej (fot. 1)
 • Gdzie szukać karpi

  25-01-2011

  Nad wodą dość często stajemy przed dylematem – jak zlokalizowanie miejsc żerowania karpi? Jakie miejsca wybrać - płytkie czy głębokie? Dno czyste czy porośnięte roślinnością?

  więcej »

  Wiele jezior, (ale także wyrobisk) ma porośnięte roślinnością płytkie zatoki, których wyjścia na głębszą wodę charakteryzują się czystym dnem. Takie łowiska są moim zdaniem najbardziej atrakcyjne i pozwalają na dość szybkie wysondowanie miejsc żerowania karpi (fot. 1).
 • Odczytać branie

  24-01-2011

  Jak wiele razy wracaliśmy z karpiowej zasiadki bez ryby, z przeświadczeniem, że w łowisku była tylko drobnica obskubująca przynętę? Myślę, że każdemu łowiącemu karpie, choć raz to się zdarzyło. Czy jednak z takiej sytuacji wyciągaliśmy wnioski? Bo może wcale to nie była drobnica, tylko bardzo delikatnie żerujące karpie, bądź amury.

  więcej »

  Tylko bardzo uważne śledzenie zachowania sygnalizatorów może nam podpowiedzieć, co dzieje się na drugim końcu zestawu (fot. 1).
«»

Karp Max 6/2015

Karp Max 6/2015
ZAMÓW DARMOWY NEWSLETTER

Bądź na bieżąco, nie przegap żadnej informacji.
Otrzymuj informację prosto na Twojego maila.

OSTATNIE KOMENTARZE DO ARTYKUŁÓW

ZAMÓW DARMOWY NEWSLETTER

Bądź na bieżąco, nie przegap żadnej ważnej informacji.
Otrzymuj informację prosto na Twojego maila.


pokaż