Zarejestruj się | Zaloguj przez Facebook

włos

 • Wiosenne kulki

  28-01-2011

  Wiosenne łowienie karpi, z punktu widzenia portfela, jest dość tanie. Nie trzeba teraz dużych ilości zanęty, aby ryby ściągnąć i zatrzymać w łowisku. Woreczek, czy siateczka rozpuszczalna, z drobnym granulatem (zwróćmy uwagę, aby nie był zbyt tłusty), czy z dodatkiem zanęty sypkiej i pokruszonych kulek, wystarczy do punktowego nęcenia.

  więcej »

  Proponuję kulki własnego wyrobu (fot. 1).
 • Węzeł Palomar

  28-01-2011

  Palomar jest jednym z najlepszych węzłów mocujących przypon z oczkiem haczyka.

  więcej »

  Plecionkę składamy podwójnie i przewlekamy przez oczko haczyka. (fot. 1)
 • Warwick Rig

  28-01-2011

  Kto wielokrotnie analizował powody swoich porażek, kiedy żerujące karpie nie chciały podnieść zestawu z przynęta, bądź po braniu po prostu się nie zapinały, wie, że winę za to zazwyczaj ponosi złe umocowanie zestawu końcowego.

  więcej »

  Do wykonania tego zestawu potrzebne są: plecionka przyponowa, haczyk, odcinek dakronu, śrucina ołowiana (zdj. 1).
 • Nie ma to jak „włos"

  28-01-2011

  Mimo, iż metoda włosowa znana jest od prawie od 30 lat, a w Polsce stosowana od drugiej połowy lat 80-tych, wiedza na jej temat wcale nie jest powszechna. Każdy, kto chce spróbować łowić karpie, a w dodatku robić to skutecznie, powinien ją poznać.

  więcej »

  Włos (fot. 1)
 • Jaki materiał na przypon?

  27-01-2011

  Rynek sprzętu karpiowego oferuje nam niemal niezliczoną ilość materiałów przyponowych. Które z nich wybrać? To pytanie zadaje sobie wielu początkujących karpiarzy.

  więcej »

  Zwykłe plecionki (fot. 1)
 • Z gruntu czy znad dna?

  25-01-2011

  Szykując się do nowego sezonu, zastanawiamy się, jakiego rodzaju kulki przynętowe będą nam potrzebne. Wybór jest przeogromny, ale w tym artykule chciałbym się ograniczyć do omówienia dwóch sposobów ich podania w łowisku, a więc z dna lub znad dna. Kiedy stosować kulki tonące, a kiedy pływające? A może nie ma to żadnego znaczenia?

  więcej »

  Wybór pomiędzy przynętą położoną na dnie, a nad nim uzależniony jest od paru podstawowych czynników. Po pierwsze – pora roku. Przed zdecydowaniem się na jakąkolwiek przynętę, powinniśmy „zanurzyć” się pod wodę i zobaczyć jak wygląda dno (fot. 1).
 • Karpiowe przedwiośnie

  25-01-2011

  Przedwiośnie to najbardziej wyczekiwana przeze mnie pora roku, kiedy po zimie, spragniony karpiowych łowów wyruszam nad wodę w poszukiwaniu wymarzonych okazów. W dzisiejszych czasach, gdy zimy stają się bardziej łagodne, a lód znika z jezior już nawet w lutym, sezon karpiowy na zimnych wodach rozpoczyna się o wiele szybciej niż to miało miejsce przed laty. Zmieniło się także podejście karpiarzy, dla których mroźne noce i zimna woda nie stanowią już większej przeszkody.

  więcej »

  Swojego pierwszego wczesnowiosennego karpia złowiłem w 2000 roku pod koniec marca, gdy woda miała zaledwie 7 stopni, a lód stopniał ledwie dwa tygodnie wcześniej (fot. 1)
 • Gdzie szukać karpi

  25-01-2011

  Nad wodą dość często stajemy przed dylematem – jak zlokalizowanie miejsc żerowania karpi? Jakie miejsca wybrać - płytkie czy głębokie? Dno czyste czy porośnięte roślinnością?

  więcej »

  Wiele jezior, (ale także wyrobisk) ma porośnięte roślinnością płytkie zatoki, których wyjścia na głębszą wodę charakteryzują się czystym dnem. Takie łowiska są moim zdaniem najbardziej atrakcyjne i pozwalają na dość szybkie wysondowanie miejsc żerowania karpi (fot. 1).
 • Odczytać branie

  24-01-2011

  Jak wiele razy wracaliśmy z karpiowej zasiadki bez ryby, z przeświadczeniem, że w łowisku była tylko drobnica obskubująca przynętę? Myślę, że każdemu łowiącemu karpie, choć raz to się zdarzyło. Czy jednak z takiej sytuacji wyciągaliśmy wnioski? Bo może wcale to nie była drobnica, tylko bardzo delikatnie żerujące karpie, bądź amury.

  więcej »

  Tylko bardzo uważne śledzenie zachowania sygnalizatorów może nam podpowiedzieć, co dzieje się na drugim końcu zestawu (fot. 1).
«»

Karp Max 1/2015

Karp Max 1/2015
ZAMÓW DARMOWY NEWSLETTER

Bądź na bieżąco, nie przegap żadnej informacji.
Otrzymuj informację prosto na Twojego maila.

OSTATNIE KOMENTARZE DO ARTYKUŁÓW

 • kaka1983 | 02-03-2015 13:04:09

  regulamin porażka jezdze często na goslawice sam a pani powiedziala mi ze muszę zapłacić za drugą osobę ponieważ obsada stanowiska wynosi 2 osoby drogie to klimatyczne tak samo z zezwoleniami...

  5 TON KARPI TRAFIŁO DO ŁOWISKA GOSŁAWICE
 • tomasz_szymkowiak | 20-02-2015 09:57:26

  O ile jeszcze łowienie w parach mogę zrozumieć. Ze względu na charakter łowiska. To narzucanie ilości dni, to porażka. Widać , że nagroda za najlepsze łowisko na wyrost. Woda sodowa uderzyła do...

  5 TON KARPI TRAFIŁO DO ŁOWISKA GOSŁAWICE
 • ribitus | 19-02-2015 13:04:02

  Aha, to ja źle zrozumiałem regulamin. Bo myślałem, że można na 3 lub 4 dni, ale licząc od dowolnego dnia, a tu widzę, że to z góry narzucone. Porażka ten regulamin.

  5 TON KARPI TRAFIŁO DO ŁOWISKA GOSŁAWICE
 • arek2202 | 19-02-2015 09:24:21

  U mnie właśnie odwrotnie - przeważnie staram się o kompana na wspólne zasiadki na tej wodzie z racji konieczności częstego wypływania po rybę, ale narzucanie terminów to już przesada. Zawsze...

  5 TON KARPI TRAFIŁO DO ŁOWISKA GOSŁAWICE

ZAMÓW DARMOWY NEWSLETTER

Bądź na bieżąco, nie przegap żadnej ważnej informacji.
Otrzymuj informację prosto na Twojego maila.


pokaż